Akcesoria do rolek: na co zwrócić uwagę przy wyborze kółek?

Jest kilka istotnych rzecz, na które należy zwrócić baczną uwagę gdy w grę wchodzą akcesoria do rolek takie jak kółka. W tym miejscu przyjrzymy się niektórym z najważniejszych.

Kształt i odbicie koła

Chodzi o swoisty kształt koła, gdy patrzymy na niego prosto. Określa to, jaka ilość powierzchni koła zetknie się z podłożem podczas jazdy na rolkach, a to z kolei wpłynie na przyczepność, prędkość i stabilność jaką zapewniają te akcesoria do rolek. Szersze koła są bardziej stabilne i lepsze do manewrowania, a wąskie są dobre w kontekście prędkości. Kompresja występująca podczas jazdy wymaga energii i może skutkować utratą mocy i prędkości, ale koło o wysokim odbiciu pomaga zmniejszyć tę stratę, szybko przekształcając się do pierwotnego kształtu. Właśnie o to chodzi w odbiciu, dlatego jeśli zależy Ci na szybkiej jeździe, powinieneś na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

Sprawdź koniecznie https://freeskate.pl/k/akcesoria-do-rolek/.

Waga rolkarza

Ciężsi i bardziej agresywni rolkarze włożą więcej siły do swoich kół i w rezultacie będą chcieli (a nawet musieli) wybrać nieco twardsze koło, aby utrzymać odbicie. Lżejsi rolkarze będą mieli większe trudności w tym, by właściwie się odbić – dlatego mogą wybrać nieco bardziej miękkie koło. Pamiętaj też, że ekstremalne ciepło może sprawić, że koła zachowują się tak, jakby były bardziej miękkie, podczas gdy ekstremalne zimno może sprawić, że koła będą bardziej twarde. Podczas gdy większość ludzi nie musi się o to martwić, należy pamiętać o tych, którzy mieszkają lub jeżdżą na rolkach w miejscach o ekstremalnych warunkach pogodowych. Wtedy to zdecydowanie będzie miało wpływ na jakość i komfort jazdy na rolkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *